​Într-o partidă în care Viitorul a avut mai multe ocazii, CFR-ul a dat dovadă de eficacitate maximă, a înscris prin Țucudean și a învins cu 1-0 în deplasare, fiind ajutată și de paradele lui Arlauskis. Clujenii rămân pe prima poziție a clasamentului, în timp ce Viitorul staționează pe poziția a patra, la zece puncte în spatele CFR-ului.

Țucudean a înscris singurul gol al meciului în minutul 33, după ce a transformat în gol pasa primită de la Omrani în interiorul careului. Arlauskis i-a salvat pe clujeni în mai multe rânduri, iar în minutul 60 a avut un plonj extraordinar la lovitura de cap trimisă de Mladen.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul: Cojocaru - Boboc (Ciobanu '72), Mladen, Luchin, De Nooijer - Artean (Achim '65), T. Băluţă, Vînă - I. Hagi (C), Voduţ (Houri '46), Drăguş. Antrenor: Gheorghe Hagi

CFR: Arlauskis - Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora (C) - D. Djokovic, Bordeianu, Culio - C. Deac, Ţucudean (Păun '65), Omrani (Lang '90+4). Antrenor: Antonio Conceicao