​FCSB s-a impus, scor 3-1, în deplasarea de la Botoșani, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1. FCSB egalează CFR-ul în vârful ierarhiei, însă clujenii nu au evoluat încă în această etapă.

Gnohere a deschis scorul în minutul 14, după ce a împins balonul în plasă din fața porții. Golofca a egalat pentru Botoșani, în minutul 23, după o fază individuală excelentă în care l-a driblat pe Stan și l-a învins pe Bălgrădean. Lucian Filip a readus FCSB în avantaj în minutul 38, cu un șut din interiorul careului. Chiar dacă gazdele au dominat repriza secundă, tot FCSB a fost cea care a marcat. Raul Rusescu a înscris cu un lob în minutul 86.

Au evoluat echipele:

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Burcă, Miron, Soiledis – Rodriguez (Ongenda ’72), Karaboue - Fabbrini, Levente Fulop, Golofca – Trujic. Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: Bălgrădean – Benzar (Roman ’46), Planic, Bălaşa, Stan - Jr. Morais, Filip - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan ’76) – Gnohere (Rusescu ’66). Antrenor: Nicolae Dică