Formaţia FC Viitorul a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, informează News.ro.

Gica Hagi, antrenor Viitorul Foto: fcviitorul.ro

Golurile au fost marcate de Drăguş ‘4, Ianis Hagi ’37, ‘90 şi Achim ‘77 pentru gazde, respectiv Montini ’13 pentru Dinamo.

În minutul 32, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică, Vlad Olteanu fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 90+4, Penedo a apărat un penalti executat de Măţan, acordat pentru un fault al unui jucător dinamovist la Ianis Hagi.

Echipe:

FC Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen (Ciobanu ’68), Ghiţă, De Nooijer – Vl. Achim, Artean, Vînă – I.

Hagi, Voduţ (Măţan ’54), Drăguş (Houri ’74). Antrenor: Gheorghe Hagi

Dinamo: Penedo – Sorescu, D. Ciobotariu, Katsikas, Olteanu – Hanca, Ait Atmane, Cooper (Pesic ’59), Salomao – Popa (R. Grigore ’41), Montini (Neicuţescu ’76). Antrenor: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Mladen ’57, Măţan ‘83 / Olteanu ’15, ’32, Cooper ’36, Katsikas ‘86

Cartonaşe roşu: Olteanu ‘32.