​PSG și-a revenit după un start dificil de grupă (cinci puncte în primele patru etape), a învins Liverpool cu 2-1 (în tur, englezii au câștigat cu 3-2) și a trecut pe poziția secundă, fiind favorită la calificarea în optimi (în ultima etapă, echipa din capitala Franței se va deplasa în Serbia pentru meciul cu Steaua Roșie Belgrad). De cealaltă parte, Liverpool înregistrează a treia înfrângere din grupa C, iar meciul de Anfield împotriva lui Napoli va fi decisiv în vederea calificării.

Aici poți afla rezultatele înregistrate miercuri în grupele Champions League.

PSG a condus cu 2-0 după golurile marcate de Bernat (minutul 13) și Neymar (minutul 37), iar Milner avea să readucă speranțele "cormoranilor" în prelungirile primei reprize (45+1) din penalti.

Vezi aici un rezumat extins al partidei.

Grupa C:

PSG vs Liverpool 2-1 (Bernat 13', Neymar 37' / Milner 45+1' pen.)

Napoli vs Steaua Roșie Belgrad 3-1 (Hamsik 11', Mertens 33', 52' / El Fardou 57')

1. Napoli (7-4) 9 puncte

2. PSG (13-8) 8

3. Liverpool (8-7) 6

4. Steaua Roșie Belgrad (4-13) 4