Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat, joi, programul etapelor XVII, XVIII, XIX, XX şi XXI ale Ligii I. Conform programului, la 1 decembrie vor avea loc două meciuri, Hermanstadt – Concordia Chiajna şi FC Viitorul – Dinamo, iar partida FCSB – CFR Cluj se va disputa la 22 decembrie, informează News.ro.

Liga 1, logoFoto: Facebook

Programul celor cinci etape ale Ligii I:

Etapa a XVII-a

Vineri, 30 noiembrie

Ora 17.30 CSM Politehnica Iaşi – Sepsi Sfântu Gheorghe

Ora 20.00 CFR Cluj – FC Voluntari

Sâmbătă, 1 decembrie

Ora 14.00 AFC Hermannstadt – Concordia Chiajna

Ora 20.00 FC Viitorul – FC Dinamo

Duminică, 2 decembrie

Ora 17.00 Universitatea Craiova – Dunărea Călăraşi

Ora 20.00 FCSB – Gaz Metan Mediaş

Luni, 3 decembrie

Ora 20.00 Astra Giurgiu – FC Botoşani

Etapa a XVIII-a

Marţi, 4 decembrie

Ora 17.30 FC Voluntari – AFC Hermannstadt

Ora 20.00 FC Dinamo – CFR Cluj

Miercuri, 5 decembrie

Ora 17.30 Gaz Metan Mediaş – FC Viitorul

Ora 20.00 Sepsi Sfântu Gheorghe – FCSB

Joi, 6 decembrie

Ora 14.00 Dunărea Călăraşi – Astra Giurgiu

Ora 17.00 AFC Botoşani – CSM Politehnica Iaşi

Ora 20.00 Concordia Chiajna – Universitatea Craiova

Etapa a XIX-a

Sâmbătă, 8 decembrie

Ora 17.00 AFC Hermannstadt – Dinamo

Ora 20.00 CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Duminică, 9 decembrie

Ora 14.00 CSM Politehnica Iaşi – Dunărea Călăraşi

Ora 17.00 Astra Giurgiu – Concordia Chiajna

Ora 20.00 FCSB – FC Viitorul

Luni, 10 decembrie

Ora 17.30 Sepsi Sfântu Gheorghe – AFC Botoşani

Ora 20.00 Universitatea Craiova – FC Voluntari

Etapa a XX-a

Vineri, 14 decembrie

Ora 20.00 Concordia Chiajna – CSM Politehnica Iaşi

Sâmbătă, 15 decembrie

Ora 14.00 FC Voluntari – Astra Giurgiu

Ora 17.00 Gaz Metan Mediaş – AFC Hermannstadt

Ora 20.00 FC Dinamo – Universitatea Craiova

Duminică, 16 decembrie

Ora 14.00 Dunărea Călăraşi – Sepsi Sfântu Gheorghe

Ora 20.00 AFC Botoşani – FCSB

Luni, 17 decembrie

Ora 20.00 FC Viitorul – CFR Cluj

Etapa a XXI-a

Miercuri, 19 decembrie

Ora 20.00 Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş

Joi, 20 decembrie

Ora 17.30 FC Botoşani – Dunărea Călăraşi

Ora 20.00 Astra Giurgiu – FC Dinamo

Vineri, 21 decembrie

Ora 17.30 CSM Politehnica Iaşi – FC Voluntari

Ora 20.00 Sepsi Sfântu Gheorghe – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 22 decembrie

Ora 13.00 AFC Hermannstadt – FC Viitorul

Ora 20.00 FCSB – CFR Cluj.