Formaţia AFC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, luni, la Târgu Mureş, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a XV-a a Ligii I, transmite News.ro.

Partida a fost programată iniţial duminică, dar a fost amânată o zi din cauza ceţii.

Pentru Hermannstadt a marcat Tătar, în minutul 77, în timp ce pentru FC Botoşani a înscris Rodriguez, în minutul 63, din penalti.

Echipe:

AFC Hermannnstadt: Căbuz - Company (Nkololo '66), Pîrvulescu, Dandea, Mijuskovici, Tătar - Serediuc, Dâlbea (Hergheligiu '75), Dumitriu - Blănaru (Moreira '87), Tsoumou. Antrenor Vasile Miriuţă.

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Chindriş, Chitoşcă - Rodriguez, Karaboue - Golofca (Fulop '90+1), Papa, Fabbrini (Ongenda '83) - M. Roman (Trujici '68). Antrenor Costel Enache.

Cartonaşe galbene: Serediuc '38, Mijuskovici '65, Dandea '82, Tsoumou '90+3 / Roman '67, Rodriguez '75

Arbitri: Andrei Florin Chivulete (central) - Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe (asistenţi) - Iulian Dima (rezervă).