Vichai Srivaddhanaprabha, preşedintele clubului Leicester City, a fost omagiat, sâmbătă, la meciul cu Burnley, scor 0-0, prin două minute de reculegere, respectate de întreg stadionul, transmite News.ro.

Înainte de startul jocului, fotbaliştii, stafurile tehnice şi arbitrii s-au pus la mijlocul terenului, iar suporterii au înălţat deasupra capului eşarfele comemorative primite. King Stadium s-a învăluit într-o tăcere totală timp de două minute. La finalul celor două minute, tot stadionul a aplaudat.

Pe ecranele stadionului a fost difuzat un material video ca omagiu pentru “Khun Vichai".

La încălzirea de dinaintea partidei, jucătorii au purtat tricouri cu chipul lui Vichai Srivaddhanaprabha şi cu mesajele: “The Boss” şi “Forever in our hearts”.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Miliardarul thailandez în vârstă de 60 de ani a murit la 27 octombrie, alături de alte patru persoane, după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbuşit lângă stadionul King Power.