Formaţia CS Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, contând pentru etapa a XV-a a Ligii I. Craiovenii au ratat un penalti în prima repriză şi au jucat în 10 din minutul 58, după eliminarea lui Mitriţă, relatează News.ro.

Devis Mangia, antrenor CS U CraiovaFoto: csuc.ro

Pentru CS Universitatea Craiova a marcat Bărbuţ, în minutul 84, iar pentru Sepsi OSK a înscris Karnitski, în minutul 36. În minutul 28, Fedele a ratat o lovitură de la 11 metri, acordată după un fault asupra lui Mateiu.

Din minutul 58, CS Universitatea Craiova a evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Mitriţă. Craiovenii au terminat meciul în 9, după eliminarea lui Martic din cauza cumului de cartonaşe.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic, Briceag (Burlacu '75) - Mateiu, Fedele (Meza '46) - Bărbuţ, Cicâldău, Mitriţă - Nuno Rocha (Baicu '46). Antrenor: Devis Mangia

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Fejer - Gabriel Moura, Adrian Rus, Jovanovic, Dato - Velev, Karnitski - Drăghici (Simonovski '87), Vaşvari (Nouvier '66), Florin Ştefan (Hamed '76)- Brahima Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Bărbuţ '34, Martic '47, '90+4, Mitriţă '53, '58, Donkor '88 / Moura '29, Jovanovic '90+1

Cartonaş roşu: Mitriţă '58, Martic '90+4

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Vladimir Urzică şi Mircea Mihail Grigoriu. Arbitru de rezervă a fost Eduard Ioniţă, iar observatori Liviu Ciubotariu şi Viorel Ilinca.