​Liga 1: FCSB, victorie în fața Astrei Giurgiu (1-0) / Harlem Gnohere, decisiv din penalti

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 4 noiembrie 2018, 23:00 Sport | Fotbal

Harlem Gnohere
​FCSB a câștigat, duminică, meciul disputat pe Arena Națională împotriva Astrei Giurgiu, scor 1-0. Echipa antrenată de Nicolae Dică revine pe poziția secundă a clasamentului, la două puncte în urma CFR-ului.

Gnohere a marcat singurul gol, din penalti, în minutul 67. Bălgrădean a parat lovitura de la 11 metri executată de Llullaku în minutul 21. Astra a ratat mai multe ocazii în finalul partidei: Zoua a trimis peste poartă dintr-o poziție bună, în timp ce foarfeca lui Llullaku a trecut puțin pe lângă poarta gazdelor.