Chindia Târgoviște s-a impus, sâmbătă, scor 4-1, pe terenul lui CS Balotești, în etapa a 15-a a ligii secunde de fotbal din România. Chindia a ajuns la opt victorii consecutive și și-a păstrat poziția de lider a clasamentului.

Logo Liga 2Foto: frf.ro

Cristian Neguț a reușit al doilea hat-trick consecutiv în tricoul Chindiei (după cel din partida cu Snagov, câștigată tot cu 4-1). Golurile lui Neguț au venit în minutele 8, 27 și 76. Pentru Chindia a mai marcat Liviu Mihai, în minutul 56, din penalti. De partea cealaltă, Marian Neagu a marcat pentru Balotești în minutul 40.

Au mai avut loc în etapa a 15-a din Liga a 2-a:

Ripensia Timișoara - FC Argeș Pitești 1-1 (Toma 89' pen. / Oancea 43')

Academica Clinceni - ASU Politehnica Timișoara 2-0 (Patriche 25', Barbu 63')

Daco-Getica București - Luceafărul Oradea 3-1 (Nica 33', Voicu 39', Teuț 65' / Codoban 72')

Pandurii Tg, Jiu - Metaloglobus 1-2 (Skoric 63' / Niculae 15', Herea 19' pen.)

ACS Poli Timișoara - Aerostar Bacău 1-2 (Drăghici 7' pen. / Vraciu 60', 80')

Sportul Snagov - Energeticianul 2-0 (Lică 77', Huiban 81')

Dacia Unirea Brăila - Petrolul Ploiești 2-3 (Bebey 15', Niță 57' / Herea 57', Saim 59', Arnăutu 62')

Farul Constanța - CS Mioveni 3-3 (Fotescu 40', Păun 67', Moise 71' / Balint 3', Stoica 45+3, Rădescu 52')

Duminică, la ora 12, are loc partida dintre UTA Arad și U Cluj.