​VIDEO Ligue 1: PSG nu poate fi oprită. 12 victorii consecutive, după 2-1 împotriva lui Lille, ocupanta locului secund

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 noiembrie 2018, 9:55 Sport | Fotbal

Kylian Mbappe
​PSG are un start incredibil de sezon în campionatul francez, reușind să doboare un record al numărului de victorii consecutive: 12. Lille a fost ultima victimă a parizienilor, după ce a pierdut cu 2-1 pe Parc des Princes.

După o primă repriză fără goluri, Mbappe a deschis scorul în minutul 70, după ce l-a învins pe Mike Maignan cu un șut din afara careului. Neymar a majorat avantajul în minutul 84, în timp ce Nicolas Pepe a închis tabela la scorul de 2-1, după ce a transformat un penalti în minutul 90+3.

Vezi aici rezumatul partidei dintre PSG și Lille.