VIDEO AC Milan, victorie în minutul 91 cu Genoa (2-1); Portarul Ionuț Radu, greșeală decisivă la reușita lui Romagnoli

Joi, 1 noiembrie 2018, 9:04 Sport | Fotbal

Milan - Genoa 2-1
Ionuț Radu (titularul echipei Under 21 a României) a reușit câteva parade superbe împotriva lui Higuain și compania, însă din păcate el a și greșiv grav la golul marcat de Romagnoli în minutul 91. AC Milan a câștigat cu 2-1 restanța cu Genoa de pe San Siro, iar în urma acestei victorii a urcat până pe locul 4 în Serie A.

Gazdele au marcat prin Suso ‘4 şi Romagnoli ‘90+1, în timp ce pentru Genoa a punctat tot Romagnoli (autogol în minutul 56).

Meciul ar fi trebuit să aibă loc în luna august, dar a fost amânat după ce o porțiune a podului Morandi de pe autostrada A10, care face o legătură între Italia şi Franţa, s-a surpat la Genova, în timpul unei furtuni. Atunci zeci de persoane și-au pierdut viața.