​Portarul Ionuț Radu (titularul naționalei U21 a României) a fost integralist în meciul în care Juventus a făcut primul pas greşit în acest sezon, în Serie A, cu Genoa, acasă, scor 1-1, informează News.ro.

După această întâlnire, căpitanul naţionalei de tineret a României a postat un mesaj pe contul său de Instagram.

"Munceşte până când idolii tăi îţi devin adversari!", a scris Radu, alături de o fotografie din meciul pe care l-a jucat la Torino, referindu-se la starul portughez de la Juventus, Cristiano Ronaldo.

Ionuț Radu a fost învins de Cristiano Ronaldo la o fază din minutul 18, la care portughezul a profitat de mai multe devieri și a trimis mingea în poartă din interiorul careului de șase metri. Pentru Genoa a egalat Daniel Bessa, în minutul 67.

"Sincer să spun, a fost o onoare. Din primul minut când l-am văzut în vestiar, am zis . Dar până la urmă e un meci de fotbal şi trebuie să îl tratăm ca pe oricare altul. Am obţinut rezultatul mult dorit. Nu mi-a reproşat nimeni nimic după golul primit", a spus Radu la Digi Sport.

Ionuţ Radu a mai apărat poarta echipei și în meciurile cu Chievo, Frosinone şi Parma.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Juventus și Genoa.