​Spania a câștigat partida disputată în deplasare, sâmbătă, cu Anglia, scor 2-1, într-un meci din Seria A a Ligii Naţiunilor, Grupa 4. Anglia a marcat prima, însă Spania a reușit să întoarcă scorul înainte de pauză.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Fundașul Luke Shaw și-a pierdut cunoștința pe teren după ce s-a ciocnit cu Dani Carvajal și a primit îngrijiri timp de șapte minute înainte de a fi scos de pe teren cu targa. După meci, englezul și-a revenit și a răspuns întrebărilor medicilor la vestiare.

Marcus Rashford a deschis scorul pentru Anglia (11'), însă Spania a egalat la doar două minute distanță prin Saul Niguez. Golul victoriei Spaniei a fost înscris de Rodrigo, în minutul 32.

Rezultatele meciurilor disputate sâmbătă în Liga Națiunilor:

Seria A, Grupa 2:

Elveția - Islanda 6-0 (Zuber 13', Zakaria 23', Shaqiri 53', Seferovic 67', Ajeti 71', Mehmedi 82')

Seria B, Grupa 3:

Irlanda de Nord - Bosnia și Herțegovina 1-2 (Grigg 90+3' / Duljevic 36', Saric 64')

Seria C, Grupa 2:

Finlanda - Ungaria 1-0 (Pukki 7')

Estonia - Grecia 0-1 (Fortounis 14')

Seria D, Grupa 2:

Belarus - San Marino 5-0 (Stasevich 4', Dragun 26', 87, Saroka 67' pen., Kovalev 90+1')

Luxemburg - Moldova 4-0 (Malget 34', Thill 60', Sinani 75', Martins 83')