Juventus s-a impus în derby-ul etapei a doua din Seria A, scor 2-0, contra celor de la Lazio Roma, în prima partidă disputată pe teren propriu în noul sezon. Golurile victoriei au fost semnate de Pjanic și Mandzukic.

Scorul a fost deschis de Pjanic, în minutul 30, cu un șut superb de la marginea careului, iar Mandzukic a dublat avantajul bianconerilor în minutul 75, după o ratare imensă a lui Cristiano Ronaldo. Starul portughez nu a reușit să trimită mingea în plasă, deși avea toată poarta goală în față. Balonul a ajuns apoi la Mandzukic, care a reușit să-l învingă pe portarul Strakosha cu un șut din câțiva metri.

Juventus a început cum nu se poate mai bine cursa spre un nou titlu în Serie A, având două victorii din tot atâtea partide disputate. În prima etapă, echipa lui Massimiliano Allegri a învins-o pe Chievo, scor 3-2.

Lazio, cu Ștefan Radu integralist, este la a doua înfrângere din noul sezon, după ce în prima rundă a pierdut în fața celor de la Napoli, scor 1-2.

Aici poți vedea rezumatul partidei Juventus vs Lazio.