Europa League: Sevilla, Ludogoreţ și Zenit Sankt Petersburg, calificate în play-off (Rezultatele complete ale serii)

de Diana Ene     HotNews.ro
Vineri, 17 august 2018, 10:50 Sport | Fotbal


Europa League
Foto: Facebook/ UEFA Europa League
Joi s-au disputat partidele din manșa a doua a turului trei preliminar al Europa League, echipe precum Sevilla, Ludogoreţ sau Zenit Sankt Petersburg obținând calificarea în play-off-ul competiției. Dintre reprezentantele României, doar CFR Cluj și FCSB continuă aventura europeană, Universitatea Craiova fiind eliminată de RB Leipzig.

Rezultatele înregistrate în turul III preliminar al Europa League:

Kairat Almatîi (Kazahstan) - (+) Sigma Olomouc (Cehia) 1-2
În prima manşă: 0-2.

Progres Niedercorn (Luxemburg) - (+) FC Ufa (Rusia) 2-2
În prima manşă: 1-2.

Ionuţ Nedelcearu (Ufa) a jucat până în minutul 82.

(+) AEK Larnaca (Cipru) - Sturm Graz (Austria) 5-0
În prima manşă: 2-0.

HJK Helsinki (Finlanda) - (+) Olimpija Ljubljana (Slovenia) 1-4
În prima manşă: 0-3.

Universitatea Craiova (România) - (+) RB Leipzig (Germania) 1-1
În prima manşă: 1-3.

(+) FC Copenhaga (Danemarca) - ŢSKA Sofia (Bulgaria) 2-1
În prima manşă: 2-1.

Kukes (Albania) - (+) Torpedo Kutaisi (Georgia) 2-0
În prima manşă: 2-5.

(+) APOEL Nicosia (Cipru) - Hapoel Beer Sheva (Israel) 3-1
În prima manşă: 2-2.

(+) Midtjylland (Danemarca) - The New Saints (Ţara Galilor) 3-1
În prima manşă: 2-0.

(+) Suduva Marijampole (Lituania) - Spartaks Jurmala (Letonia) 0-0
În prima manşă: 1-0.

(+) CFR Cluj (România) - FC Alaşkert (Armenia) 5-0
În prima manşă: 2-0.

Zalgiris Vilnius (Lituania) - (+) Sevilla FC (Spania) 0-5
În prima manşă: 0-1.

(+) Molde (Norvegia) - Hibernian Edinburgh (Scoţia) 3-0
În prima manşă: 0-0.

(+) Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Dinamo Minsk (Belarus) 8-1, după prelungiri
În prima manşă: 0-4.

Lucerna (Elveţia) - (+) Olympiakos Pireu (Grecia) 1-3
În prima manşă: 0-4.

(+) Maccabi Tel Aviv (Israel) - Piunik Erevan (Armenia) 2-1
În prima manşă: 0-0.

Dinamo Brest (Belarus) - (+) Apollon Limassol (Cipru) 1-0
În prima manşă: 0-4.

LASK Linz (Austria) - (+) Beşiktaş Istanbul (Turcia) 2-1
În prima manşă: 0-1.

(+) F91 Dudelange (Luxemburg) - Legia Varşovia (Polonia) 2-2
În prima manşă: 2-1.

Zrinjski Mostar (Bosnia) - (+) Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) 1-1
În prima manşă: 0-1.

Claudiu Keşeru (Ludogoreţ) a marcat în minutul 24 şi a fost înlocuit în minutul 86.

(+) Broendby (Danemarca) - Spartak Subotica (Serbia) 2-1
În prima manşă: 2-0.

(+) FC Basel (Elveţia) - Vitesse Arnhem (Olanda) 1-0
În prima manşă: 1-0.

(+) Atalanta Bergamo (Italia) - Hapoel Haifa (Israel) 2-0
În prima manşă: 4-1.

Gabriel Tamaş a fost integralist la Hapoel Haifa, primind şi un cartonaş galben (79').

NK Maribor (Slovenia) - (+) Glasgow Rangers (Scoţia) 0-0
În prima manşă: 1-3.

Alexandru Creţu a fost rezervă neutilizată la NK Maribor.

Lech Poznan (Polonia) - (+) KRC Genk (Belgia) 1-2
În prima manşă: 0-2.

Mihai Răduţ a fost rezervă neutilizată la Lech Poznan.

(+) KAA Gent (Belgia) - Jagiellonia Bialystok (Polonia) 3-1
În prima manşă: 1-0.

Feyenoord Rotterdam (Olanda) - (+) AS Trencin (Slovacia) 1-1
În prima manşă: 0-4.

(+) Rapid Viena (Austria) - Slovan Bratislava (Slovenia) 4-0
În prima manşă: 1-2.

Andrei Ivan (Rapid Viena) a intrat pe teren în minutul 78 și a pasat decisiv la golul lui Knasmullner (79').

(+) FCSB (România) - Hajduk Split (Croaţia) 2-1
În prima manşă: 0-0.

(+) Partizan Belgrad (Serbia) - Nordsjaelland (Danemarca) 3-2
În prima manşă: 2-1.

Gabriel Enache (Partizan Belgrad) a intrat pe teren în minutul 82.

(+) Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Cork City (Irlanda) 3-0
În prima manşă: 2-0.

(+) Bordeaux (Franţa) - Mariupol FC (Ucraina) 2-1
În prima manşă: 3-1.

HNK Rijeka (Croaţia) - (+) Sarpsborg (Norvegia) 0-1
În prima manşă: 1-1.

(+) Burnley (Anglia) - Istanbul Başakşehir (Turcia) 1-0, după prelungiri
În prima manşă: 0-0.

Valur Reykjavik (Islanda) - (+) Sheriff Tiraspol (R. Moldova) 2-1
În prima manşă: 0-1.

Sporting Braga (Portugalia) - (+) Zaria Lugansk (Ucraina) 2-2
În prima manşă: 1-1.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în play-off-ul Europa League.

Programul meciurilor din play-off:

Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Spartak Trnava (Slovacia)
APOEL Nicosia (Cipru) - FC Astana (Kazahstan)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Shkendija (Macedonia)
F91 Dudelange (Luxemburg) - CFR Cluj (România)
Suduva Marijampole (Lituania) - Celtic Glasgow (Scoţia)
Sheriff Tiraspol (R. Moldova) - Qarabag Agdam (Azerbaidjan)
Malmo FF (Suedia) - Midtjylland (Danemarca)
Torpedo Kutaisi (Georgia) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria)
Sigma Olomouc (Cehia) - Sevilla FC (Spania)
Sarpsborg (Norvegia) - Maccabi Tel Aviv (Israel)
KAA Gent (Belgia) - Bordeaux (Franţa)
Partizan Belgrad (Serbia) - Beşiktaş Istanbul (Turcia)
Rapid Viena (Austria) - FCSB (România)
Apollon Limassol (Cipru) - FC Basel (Elveţia)
Glasgow Rangers (Scoţia) - FC Ufa (Rusia)
Atalanta Bergamo (Italia) - FC Copenhaga (Danemarca)
Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - FK Molde (Norvegia)
AS Trencin (Slovacia) - AEK Larnaca (Cipru)
KRC Genk (Belgia) - Broendby (Danemarca)
Olympiakos Pireu (Grecia) - Burnley (Anglia)
Zaria Lugansk (Ucraina) - RB Leipzig (Germania)

Meciurile tur vor avea loc pe 23 august, iar returul se va disputa pe 30 august.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1363 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.



powered by
developed by