Poli Iași și Astra Giurgiu au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a doua a Ligii 1 la fotbal, disputată pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iași. Giurgiuvenii au salvat un punct grație unui penalty transformat de Llullaku în minutul 81.

Jucatorii echipei Astra GiurgiuFoto: afcastragiurgiu.ro

Golul gazdelor a fost marcat de Frăsinescu, în minutul 60. Fundașul celor de la Poli Iași nu mai marcase în Liga 1 din octombrie 2015.

Au evoluat echipele:

Politehnica Iaşi: Rusu - Arias, Mihalache, Frăsinescu, Panţîru – Rus (Chelaru ’46), Flores (Mimoun ’76), Cioinac, Ştefănescu (Sin ’54) - Kizito - A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Astra Giurgiu: Iliev - Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan – Moise (Alibec ’72), Mrzljak, N. Roşu (Biceanu ‘90+2) - Balaure, Buş (Begue ’57), Llullaku. Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: Mihalache ’36, Cioinac ’66, Sin ’72, Dylan Flores ’72, Frăsinescu ’77, Mimoun ‘79 / Mrzljak ’35, Buş ’36, Iliev ’59, Bejan ‘59

Arbitri: Cătălin Popa – Marius Nicoară, Imre-Laszlo Bucsi – Adrian Viorel Cojocaru

Observatori: Iosif Olah, Cătălin Popa.