Liga 1: Astra Giurgiu - FCSB 1-0

Duminică, 22 iulie 2018, 0:08 Sport | Fotbal

Nicolae Dica
​FCSB a debutat cu o înfrângere în noul sezonul al Ligii I, după ce a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Astra Giurgiu, transmite News.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Llulaku, în minutul 43, care a reluat cu capul centrarea din corner a lui Romario Moise.

În minutul 74, Qaka, aflat la debutul la FCSB, s-a accidentat fiind scos de pe teren pe braţe.

Echipe:

Astra: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Erico Da Silva, Al. Stan - R. Moise, F. Mrzljak - S. Balaure, N. Roşu (Biceanu '71), L. Buş (V. Gheorghe '87) - A. Llulaku (Radunovic '80). Antrenor: Marius Măldărăşanu

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Bălaşa, Planic, Jr. Morais - Dr. Nedelcu (Moruţan '46), Ov. Popescu, F. Teixeira - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Qaka '46/ Momcilovic '78). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Mrzljak '50, Buş '74, Morais '90+1 / Popescu '20, Qaka '62, Planic '64, Llulaku '90+1.

"Nu a mers nimic azi. Am început jocul bine, apoi parcă s-a prăbuşit totul. Nu am reuşit să concretizăm ocaziile, nu ne-a ieşit nimic, am făcut o partidă slabă. Nu reuşim să ne concentrăm la fazele fixe. Trebuie să muncim mai mult şi să avem rezultate mai bune. Sper să aducem un atacant până la urmă" - Nicolae Dică la Digisport.

Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Reacția unui italian care și-a pierdut numărul la mașină pe o stradă inundată din România

După zile caniculare vremea a întors foaia în acest sfârşit de săptămână. În Dâmboviţa, mai multe gospodarii şi străzi au fost inundate, iar grindina a distrus grădinile.

1583 vizualizari

A lipsit Budescu (Duminică, 22 iulie 2018, 7:55)

nick24 [utilizator]

dar în schimb sunt plini de banii de la transfer...
    Dle Becali.... (Duminică, 22 iulie 2018, 11:51)

Costello [utilizator]

… cu tot respectul, duceti aceasta echipa la stana, cu antrenor cu tot! Am pierdut timpul ieri, sa vad acest meci de liga 3!
    FCSB buna de UPU, dupa eliminarea din Europa. (Duminică, 22 iulie 2018, 17:20)