Liga 2: Programul competițional al sezonului 2018-2019

de Diana Ene     HotNews.ro
Joi, 19 iulie 2018, 16:02 Sport | Fotbal


Trofeul Ligii a II-a
Foto: frf.ro
Joi, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorți în urma căreia s-a stabilit calendarul competițional al Ligii 2 Casa Pariurilor, sezonul 2018-2019. Campionatul va începe în weekendul 4-5 august, urmând să se joace 21 de etape până la finalul anului, informează site-ul frf.ro.

Ultima rundă din acest an va avea loc în 8-9 decembrie.Liga 2 Casa Pariurilor se va relua în 23-24 februarie 2019 și va avea programată ultima etapă, cea cu numărul 38, în weekendul 1-2 iunie 2019.

În noul sezon de Liga 2 vor participa 20 de cluburi. Primele două vor promova în Liga 1, a treia clasată va disputa un baraj în dublă manșă cu locul 6 din play-out-ul Ligii 1. Echipele clasate pe locurile 16-20 vor retrograda în al treilea eșalon, potrivit frf.ro.

Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2:

Etapa I - 4 august

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş - CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti - UTA Arad
SSC Farul Constanţa - ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara

Etapa II - 11 august


Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara-Dacia Unirea Brăila
UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-CS Mioveni
CS Baloteşti-Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu-FC Argeş
Metaloglobus-Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte-Universitatea Cluj
ACS Energeticianul-ASU Politehnica Timişoara

Etapa III – 18 august

ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj-ACS Energeticianul
Aerostar Bacău-Chindia Târgovişte
FC Argeş-Metaloglobus
Petrolul Ploieşti-Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni-CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa-Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila-UTA Arad
Ripensia Timişoara-ACS Poli Timişoara

Etapa IV - 25 august

Luceafărul Oradea-ACS Poli Timişoara
UTA Arad-Ripensia Timişoara
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov-SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti-Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-CS Mioveni
Metaloglobus-Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte-FC Argeş
ACS Energeticianul-Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara-Universitatea Cluj

Etapa V - 1 septembrie

Universitatea Cluj-Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-ACS Energeticianul
Petrolul Ploieşti-Chindia Târgovişte
CS Mioveni-Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa-CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila-Sportul Snagov
Ripensia Timişoara-Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara-UTA Arad

Etapa VI - 8 septembrie


Luceafărul Oradea-UTA Arad
Academica Clinceni-ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov-Ripensia Timişoara
CS Baloteşti-Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus-Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte-CS Mioveni
ACS Energeticianul-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
Universitatea Cluj-Aerostar Bacău

Etapa VII - 15 septembrie


Aerostar Bacău-Luceafărul Oradea
FC Argeş-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti-Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa-Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila-Pandurii Târgu Jiu    
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti    
ACS Poli Timişoara-Sportul Snagov    
UTA Arad-Academica Clinceni

Etapa VIII - 22 septembrie


Luceafărul Oradea-Academica Clinceni
Sportul Snagov-UTA Arad
CS Baloteşti-ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Metaloglobus-Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte-SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul-Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău-FC Argeş

Etapa IX - 29 septembrie


FC Argeş-Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti-Aerostar Bacău
CS Mioveni-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-ASU Politehnica Timişoara
SSC Farul Constanţa-ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila-Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara-Metaloglobus
ACS Poli Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Baloteşti
Academica Clinceni-Sportul Snagov

Etapa X - 6 octombrie

Luceafărul Oradea-Sportul Snagov
CS Baloteşti-Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Metaloglobus-ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul-Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău-CS Mioveni
FC Argeş-Petrolul Ploieşti

Etapa XI - 10 octombrie (intermediară)

Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
CS Mioveni-FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti-Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila-ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara-ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara-Chindia Târgovişte
UTA Arad-Metaloglobus
Academica Clinceni-Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov-CS Baloteşti

Etapa XII - 13 octombrie

Luceafărul Oradea-CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu-Sportul Snagov
Metaloglobus-Academica Clinceni
Chindia Târgovişte-UTA Arad
ACS Energeticianul-ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj-Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-Daco-Getica Bucureşti
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni

Etapa XIII - 20 octombrie

CS Mioveni-Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti-Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa-FC Argeş
Dacia Unirea Brăila-Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara-Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad-ACS Energeticianul
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte
Sportul Snagov-Metaloglobus
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV - 27 octombrie

Luceafărul Oradea-Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus-CS Baloteşti
Chindia Târgovişte-Sportul Snagov
ACS Energeticianul-Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara-UTA Arad
Universitatea Cluj-ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău-Ripensia Timişoara
FC Argeş-Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploieşti-SSC Farul Constanţa
CS Mioveni-Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV - 3 noiembrie


Daco-Getica Bucureşti-Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila-Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara-FC Argeş
ACS Poli Timişoara-Aerostar Bacău
UTA Arad-Universitatea Cluj
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-ACS Energeticianul
CS Baloteşti-Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu-Metaloglobus

Etapa XVI - 10 noiembrie

Luceafărul Oradea-Metaloglobus
Chindia Târgovişte-Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul-CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Academica Clinceni
Aerostar Bacău-UTA Arad
FC Argeş-ACS Poli Timişoara
Petrolul Ploieşti-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti-SSC Farul Constanţa

Etapa XVII - 17 noiembrie

SSC Farul Constanţa-Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila-Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
ACS Poli Timişoara-Petrolul Ploieşti
UTA Arad-FC Argeş
Academica Clinceni-Aerostar Bacău
Sportul Snagov-Universitatea Cluj
CS Baloteşti-ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-ACS Energeticianul
Metaloglobus-Chindia Târgovişte

Etapa XVIII - 24 noiembrie

Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul-Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Baloteşti
Aerostar Bacău-Sportul Snagov
FC Argeş-Academica Clinceni
Petrolul Ploieşti-UTA Arad
CS Mioveni-ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa-Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX - 28 noiembrie (intermediară)


Dacia Unirea Brăila-Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara-SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad-CS Mioveni
Academica Clinceni-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-FC Argeş
CS Baloteşti-Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte-ACS Energeticianul

Programul etapelor returului:

Etapa a 20-a - 01 decembrie 2018
Etapa a 21-a - 08 decembrie 2018
Etapa a 22-a - 23 februarie 2019
Etapa a 23-a - 02 martie 2019
Etapa a 24-a - 09 martie 2019
Etapa a 25-a - 16 martie 2019
Etapa a 26-a - 23 martie 2019
Etapa a 27-a - 30 martie 2019
Etapa a 28-a - 06 aprilie 2019
Etapa a 29-a - 13 aprilie 2019
Etapa a 30-a - 17 aprilie 2019 (intermediară)
Etapa a 31-a - 20 aprilie 2019
Etapa a 32-a - 27 aprilie 2019
Etapa a 33-a - 04 mai 2019
Etapa a 34-a - 11 mai 2019
Etapa a 35-a - 15 mai 2019 (intermediară)
Etapa a 36-a - 18 mai 2019
Etapa a 37-a - 25 mai 2019
Etapa a 38-a - 01 iunie 2019







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4409 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.



powered by
developed by