Steaua vs Liepajas 1-0/ Dica, cel mai bun transfer!

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 29 ianuarie 2008, 19:29 Sport | Fotbal

Dica, golgeter si in pregatiri: 4 reusite
Steaua a invins Metalurg Liepajas cu 1-0, in prima partida a cantonamentului din Cipru. Unicul gol a fost reusit de Nicoale Dica, din penalty. Decarul Stelei a tradat o buna dispozitie de joc, spre deosebire de jucatorii sud-americani transferati in aceasta iarna. Pepe si Dayro Moreno, precum si Mendoza au nevoie de timp pentru acomodare.

Steaua (prima repriza): Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Nesu -  Nicolita, Ovidiu Petre, Lovin, Surdu -  Dica, Pepe Moreno.

Steaua (repriza secunda): Zapata - Petre Marin, Goian, Ninu, Dino Eze - Neaga, Bicfalvi, Plesan, Mendoza - Habibou, Dayro Moreno.

Urmatorul meci al Stelei va fi contra lui Levski Sofia, vineri, atunci cind pe marginea terenului isi va face aparitia si patronul echipei.

1588 vizualizari

Ce titlu stupid! (Miercuri, 30 ianuarie 2008, 0:11)

LaCoruna [anonim]

Domnilor/Doamnelor "ziaristi/ziariste". Ce a facut Dica tot meciu' de ati pus un asemenea "titlu antologic?"
    Va spun eu nimic: a executat un 11 metri.
    Daca pentru voi asta inseamna ca el a fost cel mai bun om de pe teren, inseamna ca sunteti voi sunteti geniali!