VIDEO FOTO Ploaie torențială la ceremonia de premiere a CM: Vladimir Putin, singurul sub umbrelă - Emmanuel Macron şi Kolinda Grabar-Kitarovic, uzi până la piele

de Diana Ene     HotNews.ro
Duminică, 15 iulie 2018, 22:53 Sport | Fotbal


Vladimir Putin, singurul sub umbrela la ceremonia de premiere a CM
Foto: Captura Twitter
O ploaie torențială a început la Moscova imediat după fluierul de final al ultimului act de la CM 2018. La ceremonia de premiere, singurul care a avut umbrela pregătită a fost Vladimir Putin, în timp ce preşedintele francez Emmanuel Macron, preşedinta Croaţiei, Kolinda Grabar-Kitarović, și președintele FIFA, Gianni Infantino, au fost nevoiți să îndure ploaia.

Situația a fost remediată în cele din urmă, organizatorii aducând mai multe umbrele pe podium, dar ceilalți lideri erau deja uzi până la piele.

Franţa a cucerit Cupa Mondială la fotbal pentru a doua oară în istorie, după ce a învins naționala Croației, scor 4-2 (2-1).






Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9821 vizualizari

  • +13 (23 voturi)    
    Nici Ploaia Sovietica (Duminică, 15 iulie 2018, 23:12)

    un domn [utilizator]

    Nu te uda Mazeta?
  • +12 (26 voturi)    
    Neghiobie ruseasca (Duminică, 15 iulie 2018, 23:29)

    emil bobu [utilizator]

    Sa se simta Putin bine, ceilalti sunt dusmani.

    Uite de-asta Rusia nu va fi niciodata o tara a oamenilor civilizati, ci sursa de forta de munca precum Romania.
    • -4 (14 voturi)    
      hei (Luni, 16 iulie 2018, 4:47)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Macron a refuzat umbrela ce ii fusese oferita de frica ca o sa zica Trump ca Franta e sub umbrela protectoare a Rusiei!
      • +2 (6 voturi)    
        Ai vrut sa faci o gluma (Luni, 16 iulie 2018, 10:34)

        Cuca [utilizator] i-a raspuns lui john70

        dar nu prea ti-a reusit. Pacat,
        • +1 (7 voturi)    
          explicatia propagandistilor sovietici (Luni, 16 iulie 2018, 13:19)

          Stefan534324 [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

          este ca le-au fost oferite umbrele si celorlalti, dar ca n-au vrut. Poate prinde la cei care nu s-au uitat la TV.

          Lumea a intrat in zodia mujicilor: Putin, de pe a carui umbrela curgea apa in capul lui Macron si a celorlalti "invitati", si Trump, care s-a pus in fata reginei, blocandu-i calea...
  • +10 (16 voturi)    
    Maestre Prunariu (Duminică, 15 iulie 2018, 23:43)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Iti mai aduci aminte de tehnologia ruseasca?..
  • -21 (27 voturi)    
    E Rasiya, mai și plouă (Duminică, 15 iulie 2018, 23:55)

    Nyk1 [utilizator]

    Acolo e Maskva, nu e nici Coasta Dalmată, nici Coasta de Azul. Cine nu a venit pregătit de-acasă cu umbrela, ghinionul lui!
    • +11 (15 voturi)    
      Rusia se vrea in lumea civilizsta (Luni, 16 iulie 2018, 1:30)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Tocmai Putin ne a aratat ca manierele n au fost inventatea in partea aceea de lume
      • +1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 16:58)

        [anonim] i-a raspuns lui Kosmos

  • +7 (9 voturi)    
    Vive la Liberté et Vive la République Française! (Luni, 16 iulie 2018, 0:46)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    :) "Vive la Liberté et Vive la République Française! Vive la république , vive la France !"
  • +12 (14 voturi)    
    Putin in "puf" (Luni, 16 iulie 2018, 1:23)

    ovidon [utilizator]

    Ar fi fost un gest din partea lui Putin daca ar fi indreptat umbrela lui (sau omul care-i tinea umbrela) catre Macron si Kitarović. Ar fi fost o lovitura de imagine daca l-am fi vazut pe Putin ud leorca si pe ceilalti doi "uscati". Na, trebuia sa fi fost unu' care sa gandeasca asta...
    • +4 (10 voturi)    
      Ar fi fost un gest de slabiciune! (Luni, 16 iulie 2018, 9:55)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui ovidon

      Intentionat nu le-a dat umbrela, ca sa arate ca el este Stapan, si simbolic, sa demonstreze ce "Federatia rusa este totdeauna pregatita, are mereu umbrela gata"!
  • -2 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 1:51)

    [anonim]

    • +1 (9 voturi)    
      hahahaha (Luni, 16 iulie 2018, 4:48)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui

      Si inca n-ai vazut echipa U-21 a Frantei: nu mai e nici un alb!
  • +7 (11 voturi)    
    Traditionala ospitalitate ruseasca. (Luni, 16 iulie 2018, 3:19)

    Marionette [utilizator]

    Incidentul il devoaleaza pe adevaratul Putin si nu ce incearca sa creioneze echipa de imagine.
  • +7 (13 voturi)    
    O gafa monumentala (Luni, 16 iulie 2018, 8:41)

    fat.cat [utilizator]

    Nu mi-a venit sa cred cum statea Putin sub umbreloiul ala urias fara sa-i pese nici cat negru sub unghie de oaspetii lui. Macar sa i-o fi cedat presedintei Croatiei. Nu credeam ca e chiar atat de prost crescut. Nu credeam ca rusii sunt atat de prost crescuti. Toata scena a fost ireala. Ploua torential si idiotii aia din anturaj au adus o umbrela doar pentru tatucul suprem. Am observat ca dupa aia atat Macron, cat si presedinta Croatiei au refuzat umbrelele (mult mai mici, sa se pastreze diferenta de rang) aduse pentru ei. O insulta incredibila.
    P. S. Unde sunt acum cretinii cu manipularea vremii? Au manipulat-o magistral.
    • +2 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 16:49)

      [anonim] i-a raspuns lui fat.cat

    • +2 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 16:51)

      [anonim] i-a raspuns lui fat.cat

  • -4 (12 voturi)    
    Dacă ne uităm bine... (Luni, 16 iulie 2018, 9:20)

    modream [utilizator]

    ...DOAR Macron si Kitarovic sunt fără umbrele, restul au deja, ori le țin chiar ei, ori le sunt ținute. Părerea mea este că s-a încercat o lovitură inversă de imagine, ei au refuzat umbrelele ce le-au fost oferite mai mult ca sigur, ca sa pară marginalizați. Și nu sunt fan de-al lui Putin. Da nici restul nu stunt chiar naivi...
    • 0 (2 voturi)    
      voi dati concurs de prostie? (Luni, 16 iulie 2018, 17:35)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui modream

      ca sa postati asa ceva?
  • +4 (8 voturi)    
    lol (Luni, 16 iulie 2018, 12:25)

    CRMS [utilizator]

    Neam prostia s-a nascut in Rusia.
    De acolo a exportat-o comunismul in restul lumii.
    Pana si Iliescu cred ca ar fi dat "share" la umbrela lui.
    • 0 (2 voturi)    
      ca neamprostie (Luni, 16 iulie 2018, 16:44)

      Mariicaialbastri [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      e comparabilă cu reacția lui Nikita Sergheevici Hrușciov din 1960 de la ONU: https://alchetron.com/Shoe-banging-incident
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 16:50)

      [anonim] i-a raspuns lui CRMS

  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 iulie 2018, 17:12)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    arma meteorologica (Marţi, 17 iulie 2018, 8:49)

    nalbaroiu [utilizator]

    Ce dovada mai buna ca nu exista arma meteorologica inca .... (asa cum sustin unii fosti ghenerali din armia romana pe la teveuri). Daca asa ceva era posibil ...facea putin o super-primavara cu ghiocei si cu un soareeee... de venea la premiere la bustul gol....