VIDEO FOTOGALERIE ​CM 2018: CM 2018: Spania și Portugalia, în optimi - Ibericii au smuls un rezultat de egalitate în prelungiri (2-2 cu Maroc); Iranul, aproape de golul calificării (1-1 cu Portugalia)

Luni, 25 iunie 2018, 22:58 Sport | Fotbal

Iranul, extrem de aproape de golul calificarii
Portugalia și Spania s-au calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial, dar ultima etapă din Grupa B a furnizat două rezultate surprinzătoare. Marocul, echipă eliminată înaintea meciului cu Spania, a fost la un pas să se impună în fața ibericilor. Naționala pregătită de Fernando Hierro a smuls in extremis un rezultat de egalitate (2-2), grație reușitei superbe a lui Iago Aspas din minutul 90+1. În cealaltă confruntare a grupei, Portugalia a terminat la egalitate cu Iranul, scor 1-1, partida de la Saransk fiind marcată și de ratarea unui penalty de către Cristiano Ronaldo (53'). Lusitanii au fost la un pas de o adevărată dramă, Mehdi Taremi ratând o ocazie uriașă în minutul 90+5 (șutul său s-a dus în plasa laterală).

• 0 (2 voturi)
    Penaldo vs penalty (Luni, 25 iunie 2018, 23:41)

pinguinu [utilizator]

Acum ii scrie Penaldo lui Messi sa il invete cum se bate un penalty? Sau ii scrie baiatului ala din Iran (Ansarifard K.) care a transformat penalty-ul? :P

Mai bine se uita Penaldo la inregistrarile cu executia penalty-ului... eventul sa invete de la iranian! :))