VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Serbia - Elveția 1-2 / Elveția, la un pas de optimi - Shaqiri a adus victoria în minutul 90

Vineri, 22 iunie 2018, 22:58 Sport | Fotbal

Shaqiri a adus victoria Elvetiei in partida cu Serbia
Elveția a obținut o victorie extrem importantă la Campionatul Mondial din Rusia, după ce a fost condusă încă din minutul 5 de Serbia. Mitrovic a deschis scorul pentru naționala condusă de Mladen Krstajic, dar elvețienii au întors soarta meciului în repriza a doua. Xhaka (53') a egalat cu un șut superb de la 20 de metri, iar Shaqiri a marcat golul victoriei în minutul 90.

Au evoluat echipele:

Serbia: Stojkovic - Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov - Matic, Milivojevic (Radonjic ’81) - Tadic, Milinkovic-Savic, Kostic (Ljajic ’64) - Mitrovic. Selecţioner: Mladen Krstajic.

Elveţia: Sommer – Lichtseiner, Akanji, Schär, Rodriguez - Xhaka, Behrami – Zuber (Drmic ‘90+3), Dzemaili (Embolo ’73), Shaqiri - Seferovic (Gavranovic ’46). Selecţioner: Vladimir Petkovic.

Meciul a fost arbitrat de germanul Felix Brych.

în Grupa E:

27 iunie, ora 21:00 – Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia - Costa Rica (Novgorod)

FOTOGALERIE Serbia vs Elveția

Sursa foto: fifa.com

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.