Cupa Africii

VIDEO Egipt distruge tot ce-i iese in cale

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Duminică, 27 ianuarie 2008, 2:20 Sport | Fotbal

Egipt a reusit a doua victorie clara la Cupa Africii, 3-0 in fata Sudanului, dupa ce in prima runda din grupa C trecuse categoric de Camerun, cu 4-2. Faraonii sunt aproape calificati in sferturi, doar un dezastru in meciul cu Zambia putand pune capat dorintei lor de a-si apara titlul cucerit in urma cu doi ani, pe teren propriu.

Hosni Abd Rabou i-a egalat pe marocanul Soufiane si pe Samuel Eto'o in fruntea clasamentului golgheterilor, toti marcand pana acum cate trei goluri. Hosni a deschis scorul pentru faraoni in partida cu Sudan, transformand un penalti in minutul 28, celelalte goluri ale campionilor fiind semnate de Mohamed Aboutrika.

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.