Răzvan Lucescu a câștigat Cupa Greciei alături de PAOK, formația din Salonic trecând în finală cu 2-0 de AEK. Meciul a avut loc pe Stadionul Olimpic din Atena. Disputa nu a fost lipsită de violențe între suporterii celor două echipe, lucrurile fiind dure și pe teren: s-au înregistrat trei eliminări.

Golurile au fost marcate de Vieirinha ’65 şi Pelkas ‘90+2. PAOK Salonic a ratat un penalti, în minutul 25, prin Prijovic.

În minutul 80, de la AEK a fost eliminat Vranjs, iar de la PAOK Mauricio. Pe final, în minutul 90+4, a fost eliminat şi Varela, tot de la PAOK, transmite News.ro.

Meciul a fost arbitrat de spaniolul David Fernandez Borbalan.

Violențe la Atena și înainte de meci

Vineri şi sâmbătă au avut loc la Atena violenţe care i-au avut ca protagonişti pe suporterii celor două echipe. Un fan a fost înjunghiat şi opt poliţişti au fost răniţi vineri, iar sâmbătă cinci suporteri ai PAOK au ajuns la spital, după ce au fost atacaţi de un grup de aproximativ 100 de fani rivali.