FC Viitorul a învins CSM Poli Iaşi, scor 1-0, în Liga I; Ieşenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 9

de A.L.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 mai 2018, 0:01 Sport | Fotbal

Echipa FC Viitorul
Formaţia FC Viitorul a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a noua a play-off-ului Ligii I. Ieşenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 9, când a fost eliminat Mădălin Mihăescu pentru un fault la Ianis Hagi.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ianis Hagi, în minutul 84, cu un şut din afara careului, scrie News.ro.

FC Viitorul: Buzbuchi - Mladen, Hodorogea, De Nooijer, Ganea - Lopes (Ciobanu '62), Cicâldău, Vână - Gavra (Casap '80), Voduţ, Ianis Hagi. Antrenor: Gheorghe Hagi

CSM Poli Iaşi: Koselev - Bosoi, Jagodinskis, Frăsinescu, Panţîru - Danale (Chelaru '57), Cioinac, Mihăescu, Ştefănescu (A. Cristea '57) - Zaharia (Vlădeanu '84), Kizito. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Lopes '22, Ganea '31, Hodorogea '57 / Panţâru '53, Zaharia '56, Chelaru '70

Cartonaş roşu: Mihăescu '9

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat la cele două linii de Marius Marica şi Florin Neacşu.

Rezervă a fost Horia Mladinovici, iar observatori Adrian Vidan şi Cătălin Cursaru.