VIDEO Liga Campionilor: Fara remontada, dar cu mult dramatism. Real Madrid - Bayern Munchen 2-2 si echipa lui Zidane va juca a treia finală consecutivă/ Bayern, 20 de ocazii de gol si penalti refuzat

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 2 mai 2018, 0:09 Sport | Fotbal


Karim Benzema, dubla pentru Real Madrid
Foto: realmadrid.com

Real Madrid s-a calificat pentru a treia oară consecutiv în finala Ligii Campionilor, după ce a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu Bayern Munchen, în manşa a doua a semifinalelor. În tur, Real Madrid a câştigat la Munchen, cu 2-1, potrivit news.ro.

Au marcat: Benzema '11, '46 / Kimmich '3. James Rodriguez '63

Arbitrul turc Cuneyt Cakir a refuzat un penalty pentru oaspeţi în prima repriză, după un henţ clar al lui Marcelo.

Bayern a dominat autoritar partida de pe Santiago Bernabeu, cu o posesie de 57% şi 20 de ocazii de gol, potrivit prosport.ro.

Benzema a marcat al doilea gol în urma unei greşeli incredibile a lui Tolisso şi a portarului Ulreich.



Real Madrid: Navas - Vazquez, Ramos, Varane, Marcelo - Kovacici (Casemiro '73), Kroos, Modrici - Asensio (Nacho '88), Benzema (Bale '72), Ronaldo. Antrenor Zinedine Zidane.

Bayern Munchen: Ulreich - Kimmich, Sule, Hummels, Alaba - Thiago, Tolisso (Wagner '74), James Rodriguez (Javi Martinez '84) - Ribery, Muller, Lewandowski. Antrenor Jupp Heynckes.

Arbitru: Cuneyt Cakir (Turcia).

Real Madrid a câştigat de 12 ori trofeul Ligii Campionilor.

Miercuri, va fi cunoscută şi a doua finalistă, după întâlnirea AS Roma - Liverpool (scor 5-2, în tur, pentru englezi).

Finala va fi la Kiev, la 26 mai.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2547 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    eh hai (Miercuri, 2 mai 2018, 0:46)

    Adrian_1234 [utilizator]

    cum fara miracole ?
    au avut 2 penaltiuri ... ah inteleg , era un miracol daca se arbitra corect si se dadeau, mda aveti dreptate.
  • -7 (7 voturi)    
    Bine k am scapat de nempți! (Miercuri, 2 mai 2018, 9:22)

    asistat [utilizator]

    Avem destul aici la Cotroceni!
    • +1 (3 voturi)    
      dragnea... (Miercuri, 2 mai 2018, 13:20)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      ti-ai facut cont de fb...

      ma serios... voi aveti ceva cu corectitudinea....

      furtul este in ADNul vostru...
  • -5 (5 voturi)    
    sansa (Miercuri, 2 mai 2018, 11:50)

    jjiacobuta [utilizator]

    Real-ul a avut sansa insa nu au fost 20 de ocazii de gol
    doar 4 vorbim de ocazii mari si acelea cu reluari din pozitiii incomode . Si asa cele doua goluri date de Bayern au fost cu sansa cat carul ca si al doilea al lui Benzema greseala de cascadorii rasului. In ceea ce priveste penalty-ul de la Marcelo era in saritura cu cotul lipit de corp nu puteai acorda un penalty la un hent involuntar si la care mingea a juns tot la Bayern . Turcul a arbitrat foarte bine si a lasat jocul liber ceea ce a favorizat pe nemti . La un asemenea meci arbitrajul a fost excelelent . Daca Ronaldo s-a mai vazut decat in 3 faze Levandovski a fost zero . Nu e suficient sa bagi material trebuie sa bagi obiectul in poarta . Asta e una din diferentele intre jucatori exceptionali si cei foarte buni . Daca alergi ca prostul pe teren cand ajungi sa finalizezi esti incapabil fizic si mental si greseti de aceea trebuie echilibru si evident valoare. Cu doua maini moarte in atac Muller si Levandovski nu bati Real-ul .
    • +1 (3 voturi)    
      ba... (Miercuri, 2 mai 2018, 13:21)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui jjiacobuta

      arbitrul i-a tinut in brate pe spanioli (a 2-a oara in acest sezon daca nu ma insel, si tot a 2-a oara cu Bayer)
      despre ce vorbim?!

      11m refuzat == VICIERE DE REZULTAT GRAVA!!!
    • +2 (2 voturi)    
      legat de ce scrii (Miercuri, 2 mai 2018, 13:32)

      pypy [utilizator] i-a raspuns lui jjiacobuta

      singurul lucru cu care sunt de acord a fost faptul ca turcul a lasat meciul liber si nu a fluierat chiar orice.
      Asa e cand joci impotriva Realului, trebuie sa inscrii din faze de joc pt. ca nu o sa-ti dea nimeni penalty impotriva lor. Ei in schimb primesc (a se vedea faza din returul cu Juve). Bafta, sper ca Liverpool sa fie mai inspirati decat au fost cei de la Bayern
  • 0 (0 voturi)    
    Fara remontada?? (Miercuri, 2 mai 2018, 12:16)

    SylwanMosu [utilizator]

    Inseamna ca ati vazut alt meci.