Formaţia Dinamo a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Ligii I. Pentru Adrian Neaga a fost prima partidă la conducerea echipei bănăţene, scrie news.ro. Golul a fost marcat de Robert Moldoveanu, în minutul 74.

Dinamo: Penedo – Dudea, Maric, R. Grigore, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Moldoveanu (Gheorghe ‘90+2), D. Popa (Nemec ’66), Salomao (Torje ’57). Antrenor: Florin Bratu

ACS Poli Timişoara: Straton – Străuţ, Melinte, Cânu (Şeroni ’66), Raţ – Al. Munteanu, Artean, Vaşvari – Bârnoi (Haruţ ’46), Popovici (Drăghici ’75), Al. Ciucur. Antrenor: Adrian Neaga

Cartonaşe galbene: Popa ’49, Moldoveanu ‘74 / Popovici ’70, Vaşvari ‘88

În minutul 88, a primit cartonaş galben Gabriel Cânu, aflat pe marginea terenului.

Arbitri: Istvan Kovacs - Mihai Marica, Vlad Bârleanu - Ionuţ Coza

Observatori: Adrian Ionescu, Cristian Nica