VIDEO Claudiu Keșeru, gol de generic - "Probabil cel mai frumos din carieră", este de părere internaționalul român

Duminică, 15 aprilie 2018, 20:10 Sport | Fotbal

Claudiu Keseru, gol superb
Ludogorets a câștigat cu 1-0 meciul cu Levski Sofia (etapa a treia din play-off-ul campionatului de fotbal din Bulgaria), iar diferența de pe tabelă a fost făcută de executia de generic a lui Claudiu Keșeru. "Probabil este cel mai frumos din carieră", a precizat internaționalul român.

"Încă nu-mi vine să cred… m-am uitat de zeci de ori la el! Probabil cel mai frumos gol din carieră" - Claudiu Keșeru, pe contul personal de Facebook.

Claudiu a marcat în minutul 83, iar în minutul 52 a ratat o lovitură de la 11 metri.

Aici poți vedea golul superb reușit de Claudiu Keșeru:

6446 vizualizari

• -12 (16 voturi)
    Nu as zice... (Duminică, 15 aprilie 2018, 23:50)

Sebycopilu [utilizator]

...ca e cel mai frumos gol dar cu siguranta este cel mai bun somn de portar pe care l-am vazut in ultima vreme. :))
    • +4 (4 voturi)
      Carcotasi... (Luni, 16 aprilie 2018, 14:26)

Bwana [utilizator] i-a raspuns lui Sebycopilu

era vorba de cariera lui...
  • -4 (4 voturi)
    Asa se intampla.... (Luni, 16 aprilie 2018, 10:58)

dandra [utilizator]

...cand nu ti-i poarta:)
    Unde era jucatorul care trebuia sa tina poarta si sa nu se intample astfel de goluri?
      Era exact... (Luni, 16 aprilie 2018, 14:30)

Bwana [utilizator] i-a raspuns lui dandra

...in fata laptopului si-ti citea comentariul. Nu e chiar pur hazard...dar a intrat. Nu a tinut cont de curbura Pamantului, de densitatea stratului de ozon, de miscarea browniana a fundasilor sau de coeficientul de frecare conform conditiilor mediului si totusi s-a dus in atze. Ce atata filozofie, sa ne bucuram ca un roman de-al nostru a dat un gol frumos...sa nu mai zic ca este si cel al victoriei.