VIDEO Claudiu Keșeru, gol de generic - "Probabil cel mai frumos din carieră", este de părere internaționalul român

Duminică, 15 aprilie 2018, 20:10 Sport | Fotbal

Claudiu Keseru, gol superb
Ludogorets a câștigat cu 1-0 meciul cu Levski Sofia (etapa a treia din play-off-ul campionatului de fotbal din Bulgaria), iar diferența de pe tabelă a fost făcută de executia de generic a lui Claudiu Keșeru. "Probabil este cel mai frumos din carieră", a precizat internaționalul român.

"Încă nu-mi vine să cred… m-am uitat de zeci de ori la el! Probabil cel mai frumos gol din carieră" - Claudiu Keșeru, pe contul personal de Facebook.

Claudiu a marcat în minutul 83, iar în minutul 52 a ratat o lovitură de la 11 metri.

Aici poți vedea golul superb reușit de Claudiu Keșeru:

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

6436 vizualizari

• -12 (16 voturi)
    Nu as zice... (Duminică, 15 aprilie 2018, 23:50)

Sebycopilu [utilizator]

...ca e cel mai frumos gol dar cu siguranta este cel mai bun somn de portar pe care l-am vazut in ultima vreme. :))
    • +4 (4 voturi)
      Carcotasi... (Luni, 16 aprilie 2018, 14:26)

Bwana [utilizator] i-a raspuns lui Sebycopilu

era vorba de cariera lui...
  • -4 (4 voturi)
    Asa se intampla.... (Luni, 16 aprilie 2018, 10:58)

dandra [utilizator]

...cand nu ti-i poarta:)
    Unde era jucatorul care trebuia sa tina poarta si sa nu se intample astfel de goluri?
      Era exact... (Luni, 16 aprilie 2018, 14:30)

Bwana [utilizator] i-a raspuns lui dandra

...in fata laptopului si-ti citea comentariul. Nu e chiar pur hazard...dar a intrat. Nu a tinut cont de curbura Pamantului, de densitatea stratului de ozon, de miscarea browniana a fundasilor sau de coeficientul de frecare conform conditiilor mediului si totusi s-a dus in atze. Ce atata filozofie, sa ne bucuram ca un roman de-al nostru a dat un gol frumos...sa nu mai zic ca este si cel al victoriei.