​VIDEO Barcelona - Valencia 2-1/ Victoria cu gust amar

Sâmbătă, 14 aprilie 2018, 19:51 Sport | Fotbal

Suarez, inca un gol pentru Barcelona
​FC Barcelona a contabilizat încă o victorie in Primera Division, catalanii câștigând derbiul cu Valencia, scor 2-1. A fost primul meci al formației lui Ernesto Valverde în fața propriilor suporteri după eliminarea dezamăgitoare din sferturile Champions League (0-3 pe Olimpico contra Romei). Disputa a făcut parte din etapa cu numărul XXXII.

Golurile gazdelor au fost marcate de Luis Suarez ’15 şi Umtiti ’51. Pentru Valencia a înscris Parejo, în minutul 87, din penalti.

După XXXII de etapa, Barcelona are 25 victorii și șapte remize. Ultima înfrângere a catalanilor în campionat datează din data de 8 aprilie 2017: 0-2 cu Malaga.