Echipa Real Madrid a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), pe Juventus Torino, în manşa I a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, potrivit news.ro.

Foarfeca RonaldoFoto: Hotnews

Golurile au fost marcate de Ronaldo, în minutele 4 şi 64, ultimul spectaculos, din foarfecă, şi de Marcelo, în minutul 72. De la gazde a fost eliminat argentinianul Dybala, în minutul 66, pentru două cartonaşe galbene.

Au evoluat următoarele echipe:

Juventus: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah (Matuidi '69) - Douglas Costa (Mandzukici '69), Khedira (Cuadrado '75), Bentancur, A.Sandro - Dybala, Higuain. Antrenor Maximilliano Alegri.

Real Madrid: Keylor Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modrici (Kovacici '82), Isco (Asensio '75) - Benzema (Lucas Vazquez '59), Cristiano Ronaldo. Antrenor Zinedine Zidane.

Returul va avea loc la 11 aprilie, la Madrid.

”Foarfeca” de senzatie a lui Ronaldo

Bayern Munchen câştigă la Sevilla, cu 2-1, în sferturile Ligii Campionilor

Formaţia Bayern Munchen a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Sevilla, în manşa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, potrivit news.ro.

Au marcat Sarbia '32 pentru gazde, respectiv Jesus Navas '37 (autogol) şi Thiago Alcantara '68.

FC Sevilla: Soria - Jesus Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Pizarro - Sarabia, Vazquez, Correa (Ramirez '78) - Ben Yedder (Muriel '80). Antrenor Vicenzo Montella.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat (Rafinha '46) - Javi Martinez - Muller, Vidal (James Rodrigez '36), Alcantara, Ribery (Arjen Robben '79) - Lewandowski. Antrenor Jupp Heynckes.