VIDEO Barcelona, remiză incredibilă pe terenul Sevillei (2-2), după ce în minutul 87 era condusă cu 2-0

Duminică, 1 aprilie 2018, 8:54 Sport | Fotbal

Lionel Messi, imbratisat de coechipieri
FC Barcelona a avut parte de un meci infernal pe ”Ramón Sánchez Pizjuán”, Sevilla făcându-i viață grea liderului din Primera Division. În minutul 87, gazdele conduceau cu 2-0 și catalanii erau foarte aproape de prima înfrângere din campionat. Au venit însă golurile lui Suarez (’88) și Messi (’89), iar Barca a plecat in extremis cu o remiză din Andalucia. Partida a făcut parte din etapa cu numărul XXX.

Golurile gazdelor au fost marcate de Franco Vasquez ’36 şi Luis Muriel ’50, iar FC Barcelona a înscris prin Luis Suarez ’88 şi Lionel Messi ’89.

Ultima înfrângere în Primera Division pentru Barcelona datează din 8 aprilie 2017: 0-2 cu Malaga.