​VIDEO Argentina, umilită de Spania într-o partidă amicală - Ibericii au dat recital pe "Wanda Metropolitano" (scor 6-1)

Miercuri, 28 martie 2018, 9:19 Sport | Fotbal

Spania, victorie la scor cu Argentina
​Fără Messi, Argentina a fost o simplă spectatoare la recitalul dat de Spania în amicalul disputat pe "Wanda Metropolitano" din Madrid. Ibericii i-au predat o adevărată lecție de fotbal vicecampioanei mondiale, impunându-se cu scorul de 6-1.

Gazdele au dictat ritmul din primul până în ultimul minut și au înscris prin Diego Costa (12), Isco (27, 52 și 74), Thiago Alcantara (55) și Iago Aspas (73). Pentru oaspeți, golul de onoare a fost reușit de Nicolas Otamendi, în minutul 39.

La Campionatul Mondial din Rusia (14 iunie - 15 iulie), "Furia Roja" va evolua în Grupa B, alături de Portugalia, Maroc și Iran, în timp ce Argentina va juca în Grupa D, avându-le adversare pe Islanda, Croația și Nigeria.