​Incredibil: România U19 a ratat calificarea la Euro 2018 după ce a primit un gol în minutul 92 (1-2 cu Ucraina)

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 27 martie 2018, 20:54 Sport | Fotbal


Nationala U19 de fotbal a Romaniei
Foto: frf.ro
Naționala Under 19 de fotbal a României a ratat incredibil calificarea la Campionatul European din vara acestui an (are loc în Finlanda), după ce a primit un gol în minutul 92...Tricolorii au pierdut cu 2-1 meciul cu Ucraina, după o partida pe care echipa antrenată de Adrian Boingiu a încheiat-o cu doi jucători eliminați...

Tricolorii aveau nevoie de o remiză pentru a ajunge la turneul final, iar lucrurile mergeau bine pentru jucătorii nostri: Moruțan a deschis scorul în minutul 77, iar EURO se vedea în zare...Bucuros nevoie mare dupa golul înscris, Moruțan și-a dat tricoul jos, primind astfel al doilea cartonaș galben.

Ucraina a mizat totul pe cartea atacului, iar tactica le-a dat roade. Oaspeții au înscris de două ori (în minutele 84 și...92 prin Safronov, respectiv Bondar), iar tricolorii vor vedea EURO 2018 la televizor (au încheiat grupa de Elită pe locul al doilea)...

În minutul 90+5, din echipa României a fost eliminat şi Robert Neciu, tot pentru cumul de cartonaşe.

La turneul final programat în Finlanda, în perioada 16-29 iulie 2018, se califică selecţionatele care câştigă cele şapte grupe de la Turul de Elită (una din ele este Ucraina). Tragerea la sorţi pentru faza grupelor din cadrul turneului final va avea loc la 30 mai în Vassa, Helsinki.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2116 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 27 martie 2018, 21:05)

    Radu-Mihai [anonim]

  • -4 (4 voturi)    
    dureros (Marţi, 27 martie 2018, 21:05)

    razeshu [utilizator]

    A
  • +7 (7 voturi)    
    :) (Marţi, 27 martie 2018, 21:07)

    razeshu [utilizator]

    Asta e unul din momentele alea cand regreti ca nu ai cont de pariuri online. Era de asteptat, era clar, limpede, nu se putea altfel, cu ai nostri mergi la sigur, criptomonedele s speculatii oprdinare, Nasdaq,... prostii.
  • +13 (13 voturi)    
    Eh (Marţi, 27 martie 2018, 21:09)

    mitg [utilizator]

    "Bucuros nevoie mare dupa golul înscris, Moruțan și-a dat tricoul jos"

    Trebuia sa si-l tina si sa nu atraga karma proasta. Acum de nervi nu mai are ce-si da jos.
  • +4 (4 voturi)    
    Ai,n-ai minte "cresti' ca fotbalist in RO ! (Marţi, 27 martie 2018, 22:05)

    Plagarus [utilizator]

    Bine ca cei fragezi / foarte tineri,pleaca sa se formeze in strainatate, nu asteapta sa se "deformeze" in cloaca fotbalistica bastinasa.
  • +9 (9 voturi)    
    pui de lele (Marţi, 27 martie 2018, 22:35)

    levierul [utilizator]

    Astia mici ca si cei mari sunt numai figuri, dar zero fotbal.
    Mi-e scarba de fotbalul din Romania mai mult decat de Dragnea. Iar de Dragnea mi-e mai scarba foarte, foarte mult.
    • +2 (2 voturi)    
      mentalitatea de invins este de vina... (Miercuri, 28 martie 2018, 11:51)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      cand iei gol in ultimul minut, asta e explicatia.
      Si vad ca se intampla din plin si la nationala mare, si la nationala mica, si la Steaua, si la Dinamo, si la nationala de handbal si la toti...romanul clacheaza cand se vede in fata performantei, ii e mai comod sa piarda si sa se lamenteze pe la stiri si pe la prieteni decat sa mearga pe taramul neexploatat al victoriei.
  • +3 (3 voturi)    
    acesta trebuie sa fie rezultatul (Miercuri, 28 martie 2018, 10:32)

    manoman [utilizator]

    atunci cand:
    lipsa de educatie la nivel de conducere
    jucatori retarzi
    mentalitate proasta - cum dai un gol, cum te bagi cu tarna in poarta si incepi sa tragi de timp, tavalindu-te pe jos. De aici apare si faptul ca nu mai stii sa joci fotbal.
    si sunt mai multe... insa noi n-ar trebui sa mai vorbim
    lipsa de demnitate - mai bine pierzi luptand decat sa castigi prin milogeala si injosire
    despre acest sport.
  • +2 (2 voturi)    
    VA MIRATI ??? (Miercuri, 28 martie 2018, 11:05)

    viziru [utilizator]

    selectia este de vina, se face pe interes, pile, nepotism, rude cu parlamentari, etc...... logic ca se ajunge inevitabil aici .....Ucraina echipa adevarata ....
  • +5 (5 voturi)    
    Pai . . . . (Miercuri, 28 martie 2018, 12:56)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . cum sa nu pierzi un meci când ai in componenta echipei un bou ca Morutan? Idiotul asta ar trebui sa nu mai vada nationala nici de dupa gard!