Formatia FC Viitorul a remizat, vineri seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa CSU Craiova, intr-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, partida la care gazdele au jucat in inferioritate numerica pe final si oaspetii au ratat un penalti, potrivit news.ro.

Gica Hagi, antrenor Viitorul Foto: fcviitorul.ro

In minutul 59, Hristo Zlatinski a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Tiru la Mitrita.

In minutul 82, Ionut Vina a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

FC Viitorul: Cojocaru - Lima (Ciobanu '65), Tiru, De Nooijer, Ganea - Cicaldau, Mladen, Vina - Chitu (Matan '53), Gavra (Dragus '53), Ianis Hagi . Antrenor: Gheorghe Hagi

CS U Craiova: Mitrovic - Popov (Gustavo '69), Kelic, Briceag - Martic, Zlatinski, Mateiu (A. Santos '55), Bancu - Burlacu (Popa '69), Baluta, Mitrita. Antrenor: Devis Mangia

Cartonase galbene: Vina '56, '82, Mladen '58 / Burlacu '15, Mitrita '35, Baluta '72, Martic '90+3

Cartonas rosu: Vina '82

Arbitri: Horatiu Fesnic - Valentin Avram, Radu Ghinguleac - Lucian Rusandu

Observatori: Constantin Stefan, Mihai Stancu