Tehnicianul formatiei Bayern Munchen, Jupp Heynckes, care a devenit miercuri primul antrenor cu 11 victorii consecutive in Liga Campionilor, a declarat ca pentru el acest lucru nu este foarte important, potrivit news.ro.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

"Nu inseamna prea mult pentru mine. Ceea ce conteaza mai mult este ca echipa sa castige, sa joace bine si sa creasca", a spus Heynckes, conform bundesliga.com.

Formatia Bayern Munchen a invins, miercuri seara, in deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Besiktas, in mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, si s-a calificat in sferturile competitiei.

In tur, scorul a fost 5-0 pentru Bayern.

Bavarezii se afla pentru a saptea oara consecutiv in sferturile de finala ale LC, iar pentru Heynckes este al 11-lea succes consecutiv in LC, un record.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Alcantara '18, Gonul '46 (autogol) si Wagner '84. Pentru Besiktas a inscris Vagner Love, in minutul 59.

Tragerea la sorti a sferturilor LC va avea loc vineri.