VIDEO Malaga - Barcelona 0-2/ Gol superb reusit de Coutinho - Catalanii au ajuns la 35 de partide fara infrangere in La Liga

Duminică, 11 martie 2018, 9:51 Sport | Fotbal

Coutinho, gol superb in meciul cu Malaga
Barcelona n-a avut nicio emotie in partida de pe terenul celor de la Malaga, ultima clasata din campionatul Spaniei, securizandu-si victoria inca din prima repriza, scor 2-0. Reusita serii i-a apartinut lui Coutinho, care trimis cu calcaiul dupa o centrare a lui Dembele. Catalanii au ajuns astfel la 35 de meciuri consecutive fara esec in La Liga.

Suarez a deschis scorul pe "La Rosaleda" dupa 15 minute de joc, cu o lovitura superba cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Jordi Alba. Coutinho a stabilit scorul final inca din minutul 28. In minutul 30, Malaga a ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Samuel Garcia, pentru un fault dur asupra lui Jordi Alba.