VIDEO Malaga - Barcelona 0-2/ Gol superb reusit de Coutinho - Catalanii au ajuns la 35 de partide fara infrangere in La Liga

Duminică, 11 martie 2018, 9:51 Sport | Fotbal

Coutinho, gol superb in meciul cu Malaga
Barcelona n-a avut nicio emotie in partida de pe terenul celor de la Malaga, ultima clasata din campionatul Spaniei, securizandu-si victoria inca din prima repriza, scor 2-0. Reusita serii i-a apartinut lui Coutinho, care trimis cu calcaiul dupa o centrare a lui Dembele. Catalanii au ajuns astfel la 35 de meciuri consecutive fara esec in La Liga.

Suarez a deschis scorul pe "La Rosaleda" dupa 15 minute de joc, cu o lovitura superba cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Jordi Alba. Coutinho a stabilit scorul final inca din minutul 28. In minutul 30, Malaga a ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Samuel Garcia, pentru un fault dur asupra lui Jordi Alba.

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.