Formatia CFR Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iasi, in prima etapa a play-off-ului Ligii I, golul victoriei fiind marcat in minutul 90+3. In minutul 86, antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a fost trimis in tribune pentru proteste, anunta news.ro.

Pentru CFR au marcat Tucudean (10) si Omrani (90+3), in timp ce pentru CSM Poli Iasi a inscris A. Cristea (84 - penalti).

1-0: Tucudean a marcat in minutul 10, din centrarea lui Deac

1-1: Andrei Cristea a transformat o lovitura de la 11 metri acordata dupa un fault al lui Camora asupra lui Kizito

2-1: Omrani a adus victoria clujenilor in minutul 90+3

CFR Cluj: Arlauskis - C. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora - Hoban, Djokovic (Costache '85) - Culio, Deac, Paun (Mailat '64)- Tucudean (Omrani '73). Antrenor: Dan Petrescu

CSM Poli Iasi:Rusu - Bosoi, Jagodinskis (Mendes '46), Frasinescu, Badic - Cioinac, Mihaescu (Kizito '78) - Platini, F. Zaharia, Chelaru - A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonase galbene: Paun '62, Tucudean '67/ Cristea '45, Chelaru '72

Meciul a fost arbitrat de Iulian Calin, ajutat de George Neacsu si Gabriel Stroe.

Rezerva a fost Florin Marcu, iar observatori Iosif Olah si Viorel Ilinca.