VIDEO PSG - Marseille 3-0/ De neoprit - Parizienii s-au calificat in semifinalele Cupei Frantei

Joi, 1 martie 2018, 9:57 Sport | Fotbal

PSG, in semifinalele Cupei Frantei
La doar trei zile distanta de la confruntarea din campionat, castigata de liderul din Ligue 1 cu 3-0, PSG si Olimpique Marseille s-au duelat din nou, de data aceasta in sferturile Cupei Frantei. Castig de cauza a avut tot echipa lui Unai Emery, care s-a impus cu acelasi scor si a obtinut calificarea in semifinalele competitiei.

Golurile victoriei au fost inscrise de argentinianul Angel Di Maria (45+1, 48) si uruguayanul Edinson Cavani (81).

Rezumatul partidei PSG - Marseille.

In alt meci al serii, Chambly (penultima echipa din liga a treia) a produs surpriza si a eliminat-o din competitie pe RC Strasbourg (scor 1-0). Unicul gol al confruntarii a fost marcat de Lassana Doucoure, in minutul 83.

In semifinale a mai ajuns o echipa din liga a treia: Les Herbies a trecut, marti, la loviturile de departajare, de formatia Lens (liga a doua), scor 4-2.

Ultimul meci din sferturile Cupei Frantei se va disputa joi: Caen vs Olympique Lyon.