VIDEO Barcelona, pentru a cincea oara consecutiv in finala Cupei Spaniei (2-0 cu Valencia)

Vineri, 9 februarie 2018, 9:25 Sport | Fotbal

Coutinho, primul gol in tricoul Barcelonei
​Victoria cu 2-0 de pe "Mestalla" a trimis-o pe FC Barcelona in finala Cupei Spaniei, catalanii urmand sa lupte pentru castigarea trofeului cu Sevilla. Liderul din Primera Division este prima echipa care se califica de cinci ori consecutiv in ultimul act al competitiei.

La pauza s-a intrat la egalitate, scor 0-0, golurile victoriei catalane marcandu-se in a doua repriza.

Coutinho (49') si-a trecut in CV primul gol marcat in tricoul Barcelonei, in timp ce Rakitic a inchis tabela (82').

Catalanii detin recordul in ceea ce priveste numarul de trofee cucerite: 29.

Finala dintre Sevilla si FC Barcelona se va juca pe 21 aprilie (cel mai probabil se va disputa pe "Wanda Metropolitano" din Madrid).

Rezumatul partidei Valencia - FC Barcelona.

1102 vizualizari

,,, (Vineri, 9 februarie 2018, 10:57)

erevan [utilizator]

spre disperarea comentatorilor digisport,,,,
      Niculescu (Sâmbătă, 10 februarie 2018, 13:48)

Ion Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui erevan

Mai exact, spre disperarea comentatorului Andrei Niculescu, cel care mă face să mă uit la meciurile lui Barcelona fără sonor. Un comentator mai subiectiv ca acesta nu există. După el, de exemplu, toate golurile lui Messi sunt norocoase sau se datorează greșelilor adversarilor. Nimic, dar nimic nu-i place la jocul lui Barcelona, niciun jucător, nicio fază, nimic.