VIDEO Barcelona - Alaves 2-1/ Cu forcepsul - Victorie chinuita a catalanilor

Luni, 29 ianuarie 2018, 9:23 Sport | Fotbal

Lionel Messi, inca un gol pentru FC Barcelona
Cu un avantaj important in clasamentul din Primera Division, FC Barcelona a parut prea relaxata in meciul cu Alaves (etapa XXI), catalanii suferind pentru o victorie care a venit de-abia pe finalul disputei de pe "Camp Nou" (2-1).

Condusi cu 1-0 dupa reusita lui John Guidetti (23'), catalanii au reusit sa egaleze in minutul 72, prin Luis Suarez.

Victoria a venit tarziu, in minutul 84, dupa ce Messi a transformat perfect o lovitura libera de la aproximativ 21 de metri.

Oaspetii i-au cerut indelung socoteala centralului pentru un posibil penalti neacordat: un hent comis de Umtiti in minutul 87 - sutul lui Munir l-a lovit in mana pe fundasul francez.

La partida de pe "Camp Nou" au asistat 62.369 de spectatori.