VIDEO Inter - AS Roma 1-1/ Inter ramane fara victorie in ultimele sase etape din Serie A

Luni, 22 ianuarie 2018, 9:11 Sport | Fotbal

Inter, remiza cu AS Roma
Inter Milano a ajuns la sase meciuri consecutive fara victorie in campionatul Italiei, dupa ce duminica a remizat in derby-ul cu AS Roma, scor 1-1 (etapa a XXI-a din Serie A). Echipa lui Luciano Spalletti a evitat infrangerea cu patru minute inainte de finalul timpului regulamentar.

AS Roma a deschis scorul in minutul 31, prin El Shaarawy. Gazdele au salvat un punct pe final de meci, prin Vecino (86').

Inter se gaseste pe pozitia a patra in clasament, la egalitate de puncte cu Lazio, ocupanta locului trei (43 de puncte), in timp ce AS Roma se afla pe cinci, cu 40 de puncte.