Inter si Lazio s-au incurcat reciproc in ultimul derby al anului din Serie A, terminand la egalitate pe "San Siro", scor 0-0. Fundasul Stefan Radu a fost integralist la oaspeti si a primit un cartonas galben in minutul 78.

Inter si Lazio, remiza pe San SiroFoto: sslazio.it

Lazio, adversara FCSB-ului din 16-imile Europa League, e neinvinsa de cinci meciuri, in toate competitiile, si ocupa pozitia a cincea in Serie A, cu 37 de puncte.

De partea cealalta, Inter se afla la a patra partida consecutiva fara victorie, dupa esecurile cu Udinese (scor 1-3), Sassuolo (0-1) si AC Milan, scor 0-1 dupa prelungiri, in sferturile Cupei Italiei.

Echipa lui Luciano Spalletti e pe locul trei in clasament, cu 41 de puncte, la sapte lungimi in spatele liderului Napoli.

Meciurile dintre FCSB si Lazio se vor disputa pe 15 februarie ("Arena Nationala) si 22 februarie ("Stadio Olimpico").