Paris Saint-Germain incheie anul cu un avantaj de noua puncte in fruntea clasamentului, dupa ce s-a impus in partida de pe teren propriu impotriva celor de la Caen, scor 3-1 (etapa a XIX din Ligue 1). Edison Cavani (21') a deschis scorul pe Parc des Princes cu un gol de senzatie, trimitand cu calcaiul direct la vinclu, dupa o cursa spectaculoasa a lui Mbappe.

Mbappe a majorat avantajul in minutul 57, iar Berchiche a marcat in minutul 81 pentru 3-0. Caen a inscris golul de onoare din penalty, prin Ivan Santini, in minutul 90.

Cavani a reusit al 19-lea gol in actualul sezon din Ligue 1 si golul cu numarul 155 pentru PSG, in toate competitiile. Zlatan Ibrahimovic este golgheterul all-time al celor de la PSG, suedezul avand 156 de reusite in tricoul echipei de pe "Parc des Princes".

PSG a incheiat turul campionatului din Franta cu 16 victorii, doua rezultate de egalitate si o infrangere.