Hagi cere sa nu i se mai spuna "Regele" fotbalului romanesc: In fotbal nu exista faraoni, boieri, regi, exista muncitori

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 18 decembrie 2017, 7:36 Sport | Fotbal


Gheorghe Hagi
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Gica Hagi, supranumit de unele voci "Regele fotbalului romanesc", a cerut sa nu i se mai spuna asa, pentru ca in fotbal "nu exista faroni, boieri, regi, exista muncitori". 

"Rugamintea mea e sa nu-mi mai ziceti asa. Nu exista rege la fotbal, cu toate ca daca puneti ghilimelele e ok, sunt. Dar restul nu. Cand pui in ghilimele, pui apoi si de ce, si performantele pe care le-a facut. Doar atat. In rest va rog frumos sa nu-mi mai spuneti", a solicitat Hagi inaintea meciului cu FCSB, potrivit Digisport.ro.

"La fotbal nu exista faraoni, boieri, regi, exista muncitori. Eu sunt muncitor, mie imi place sa muncesc. Iar un rege muncitor in trening si pe camp nu merge" a declarat el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3113 vizualizari

  • -7 (13 voturi)    
    Muncitorul cumetriilor si al omeniilor ? (Luni, 18 decembrie 2017, 8:10)

    Plagarus [utilizator]

    Prima abdicare din meseria de "antenor ".
  • -4 (12 voturi)    
    pai de 20 de ani e rege (Luni, 18 decembrie 2017, 10:37)

    MirceaIo [utilizator]

    Fix acum nu mai vrea sa fie rege? Ce s-a intamplat cu Hagi. Pana acum 1 saptamana ii placea regalitatea. Cred ca a vazut si el antiteza Regele Mihai vs Liviu Dragnea. E pur si simplu chicios sa te dai rege cand nu esti rege!!!
    • +1 (9 voturi)    
      Are dreptste omul (Luni, 18 decembrie 2017, 11:08)

      Fanel01 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      A vazut la “Adrian copilu Minune” ca si-a schimbat in Adrian minune ,ca de.. a credcut si el baietel mare !
    • +1 (5 voturi)    
      probabil o fi citit articolul scris de (Luni, 18 decembrie 2017, 13:49)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Radu Paraschivescu.
  • +2 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 18 decembrie 2017, 15:22)

    [anonim]

  • 0 (6 voturi)    
    Respect (Luni, 18 decembrie 2017, 17:13)

    Maica Reteza [utilizator]

    iar pentru comentatorii "negativi"... A jucat vreunul dintre voi la Real Madrid sau Barcelona? Nu? Păi atunci mucles.
  • -4 (4 voturi)    
    Ia venit mintea la cap lui Hagi. (Luni, 18 decembrie 2017, 17:32)

    asavreau [utilizator]

    Nu este Hagi vinovat că este numit rege,ci jurnaliști/jurnaliste cu vocabular precar,care exagerează ridicol prezentând unii fotbaliști cu apelative ca:diamant,extraterestru,rege,etc,apelative care nu spun nimic despre performanța fotbaliștilor respectivi,în realitate făcându-i ridicoli.Mai nou fotbaliștii FCSB sunt steliști.„Joacă Steaua și obține palmares FCSB!”Noroc că Gigi în prostia lui nu se prinde,că-i afurisea pe jurnaliști de nu se vedeau.Dacă prezinți înregistrările jurnaliștilor,FCSB nu a jucat nici-un meci.În privința asta Hagi merită toate laudele,mai puțin pentru numele de ACADEMIE la școala de fotbal.
    • 0 (0 voturi)    
      daca te gandesti la ACADEMIILE de pe la noi (Luni, 18 decembrie 2017, 21:48)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      s-ar putea sa ai dreptate. Dar . . .
      Exemplu Academia de Gimnastică din Oklahoma a Nadiei si a sotului ei "Bart Conner Gymnastics Academy".
      Academii de fotbal Real Madrid, Barcelona, Manchester United (vezi: http://www.gsp.ro/international/campionate/topul-celor-mai-bune-academii-de-fotbal-din-europa-real-barcelona-si-ajax-fruntase-in-clasamentul-celor-mai-productive-cluburi-492960.html)