Liga 2: AFC Hermannstadt pierde primul loc inaintea pauzei de iarna, dupa remiza cu CS Afumati (Rezultatele zilei)

Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 15:05 Sport | Fotbal

Logo Liga 2
AFC Hermannstadt a obtinut doar un rezultat de egalitate cu CS Afumati, scor 0-0, in etapa a XXI-a a Ligii a II-a, si pierde primul loc in clasament inaintea pauzei de iarna. Dunarea Calarasi, invingatoare cu 3-1 la Mioveni, este lider, cu un punct avans fata de sibieni.

Alte rezultate inregistrate, sambata, in etapa a XXI-a a Ligii a II-a, ultima din 2017:

CS Balotesti - Sportul Snagov, scor 1-0;

Dacia Unirea Braila - Stiinta Miroslava  1-4;

Academica Clinceni - Olimpia Satu Mare 4-1;

Metaloglobus Bucuresti - UTA Arad 0-0;

Ripensia Timisoara - Luceafarul Oradea 4-4;

ASA Targu Mures - Foresta Suceava  2-5;

FC Arges - ASU Politehnica Timisoara 2-0.

Vineri, s-a disputat partida Dacia Mioveni - Dunarea Calarasi, scor 1-3. Meciul Chindia Targoviste - Pandurii Targu Jiu va avea loc duminica, de la ora 12.00, scrie News.ro.