Fotbalistul echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a inscris, miercuri, un gol in meciul cu Borussia Dortmund si a stabilit un record, devenind primul jucator care marcheaza in toate cele sase etape ale grupelor Ligii Campionilor, informeaza News.ro.

Fotbalistul echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a inscris, miercuri, un gol in meciul cu Borussia Dortmund si a stabilit un record, devenind primul jucator care marcheaza in toate cele sase etape ale grupelor Ligii Campionilor.

Ronaldo a marcat in minutul 12 al partidei de acasa cu Borussia Dortmund, la care scorul este 2-2 in minutul 50.

Portughezul a marcat si in meciurile anterioare din grupa, cu APOEL (doua acasa, doua in deplasare), Tottenham (unul acasa, unul in deplasare) si in turul cu Dortmund (doua).

Cu golul marcat miercuri, Ronaldo egalat recordul lui Lionel Messi de 60 de goluri marcate in grupele LC. In plus, portughezul a ajuns la cifra de 114 goluri inscrise in Liga Campionilor.