Formatia CSU Craiova a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa FC Viitorul, intr-un meci din etapa a XX-a a Ligii I, in care oaspetii conduceau cu 1-0 la pauza si au jucat in inferioritate numerica din minutul 57, informeaza News.ro.

Au marcat Mitrita '58 (penalti), Bancu '62 si Barbut '77 pentru gazde, respectiv Tucudean '42 pentru oaspeti.

0-1: Tucudean a inscris un gol spectaculos, dupa o centrare a lui Cicaldau.

1-1: Mitrita a transformat un penalti acordat pentru un hent in careu al lui Tiru.

2-1: Bancu a inscris din sapte metri, dupa ce la un sut al lui Zlatinski mingea a lovit bara.

3-1: Barbut astabilit scorul final din doi metri, dupa o centrare a lui Bancu

In minutul 12, George Tucudean a trimis mingea in poarta aparata de Calancea, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

In minutul 57, de la FC Viitorul a fost eliminat Tiru.

Echipele:

CSU Craiova (antrenor Devis Magia): Calancea - Datkovic, Kelic, Briceag - Martic, Zlatinski, Mateiu, Bancu (Roman '90+2) - Mitrita (Barbut '69), Burlacu (Popa '74), Baluta.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Lopez, Tiru, Hodorogea, De Nooijer - Vina (Eric '70), Mladen (T. Baluta '46), Ganea - Matan (Horj '59), Tucudean, Cicaldau.

Cartonase galbene: Mitrita '35. Martic '74 / Tiru '24, '57, Mladen '26, Hodorogea '56. T. Baluta '86

Cartonas rosu: Tiru '57

Arbitri: Horatiu Fesnic - Alexandru Cerei, Ciprian Dansa - Marian Balaci

Observatori: Cristian Nica, Marin Petrache

La finalul partidei, jucatorii echipei CSU Craiova s-au dus catre public si, folosind o portavoce, au scandat alaturi de suporteri.