Formatia FCSB s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, trecand in optimi de ACS Poli Timisoara, in deplasare, scor 3-0, potrivit news.ro.. Gazdele au incheiat jocul in inferioritate numerica, dupa ce Andrei Artean a fost eliminat.

Golurile au fost marcate de Gnohere '34 (penalti), Golofca '55 si Daniel Benzar '90+2.

Gnohere a transformat un penalti acordat de Ovidiu Hategan pentru un fault al lui Bocsan asupra sa.

Golofca a inscris cu un sut din afara careului, profitand de o eroare a lui Soljici, care a trimis mingea cu capul catre propria poarta.

Benzar a stabilit scorul final din sapte metri, dupa o pasa de la Man.

In minutul 81, de la ACS Poli Timisoara a fost eliminat Andrei Artean.

Astra Giurgiu a invins Chindia Targoviste, scor 2-0 dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Joi au acces in sferturi si Hermannstadt si Astra Giurgiu.

Marti s-au calificat CSM Poli Iasi, CS Universitatea Craiova si FC Botosani, iar miercuri Gaz Metan Medias si Dinamo.