AS Monaco a mai facut un pas gresit in lupta pentru titlul din Ligue 1, remizand surprinzator pe terenul nou-promovatei Amiens, scor 1-1 (etapa a XIII-a). Campioana Frantei se afla pe locul doi in clasament, la trei puncte in spatele liderului PSG, care o va infrunta sambata pe Nantes.

Gazdele au intrat in avantaj la pauza, dupa reusita lui Gakpe in minutul 31. Jovetic a adus egalarea in minutul 67, dupa o actiune a lui Fabinho.

AS Monaco se afla la al doilea rezultat de egalitate din actuala editie a campionatului din Franta. Trupa lui Leonardo Jardim a inregistrat pana acum noua victorii si a fost invinsa de doua ori.

Tot vineri, Lille a castigat duelul de pe teren propriu cu Saint Etienne, scor 3-1.